Začínáme!!!

První měsíc ve školce utekl jako voda, že jsme ani pořádně nestačili sepsat, co vše jsme zažili a co je u nás nového, protože přes léto jsme nezaháleli a na pozemku tak stojí nový zahradní domeček na nářadí, domeček pro děti, kmeny na sezení a hrací prvky.

Ale popořadě:

Na začátku dalšího školního roku jsme se seznámili s novými lesoškolkáčky, ukázali jsme jim naše rituály, trasy v lese a také jim povídali o pravidlech, která ve školce máme.

Plně jsme se věnovali darům podzimní přírody – sbírali jsme žaludy, kaštany a bukvice, ty se hodí jak na tvoření, tak pro lesní zvěř v zimě do krmelce.Malovali jsme společný školkový strom a také jsme sklízeli poslední cukety a dýně ze záhonků, v tom vyvýšeném jsme nechali posledních pár mrkviček, a v říjnu budeme záhony a keře zazimovávat.

A samozřejmě jsme plně využívaly nové herní prvky, jako je houpačka a dřevěný had, na kterém se skvěle bosky trénuje rovnováha!

Stejně jako loni je krásný slunečný podzim, takže sice už po ránu v maringotce topíme, ale kromě odpoledního odpočinku stále společně venku obědváme i tvoříme.

Updated: 28.10.2018 — 8:58