Úvod pro rodiče

Trávíte hodně času venku v přírodě a chcete to samé dopřát i svým dětem? Aby měly možnost nejenom strávit den venku, ale také např. vstřebávat informace formou zážitkové pedagogiky, mít prostor pro vyslovení vlastního názoru či nesouhlasu, učit se samostatnosti či testovat své fyzické dovednosti? 

 

Pro ty z Vás, kdo si odpověděli „ano“, nabízíme služby lesního klubu. Lesní klub U tří soviček je určen pro děti od 3-7 let věku.

 

Pracujeme dle konceptu lesních mateřských školek, tzn. pobyt venku za každého počasí, menší kolektiv dětí různého věku, respektující přístup pedagogů a aktivní spolupráce s rodiči. Pedagogická koncepce vychází z Rámcového vzdělávacího programu pro předškolní vzdělávání a je vytvořena tak, aby přirozeně navazovala na střídající se roční období, které děti vnímají všemi smysly právě při bádání v přírodě. Pedagogové v roli průvodců děti provázejí za každodenním dobrodružstvím v lese, pomáhají jim pochopit zákonitosti přírody, vedou je ke spolupráci mezi sebou navzájem a zároveň nechávají prostor pro individualitu každého dítěte, což je možné jen v menším kolektivu.