Stravování

DOPOLEDNÍ a ODPOLEDNÍ SVAČINAzajišťují rodiče. Do batůžku láhev s pitím, ovoce, svačinka v lehké krabiččce (není třeba extra obal).

OBĚD: Je zajištěn z písecké jídelny ZŠ a MŠ Tylova formou polévky a výběru ze dvou hlavních jídel. Je zajištěn dovoz do zázemí klubu.Cena obědu je 49 Kč. Stravné se hradí měsíčně předem společně s členským příspěvkem.

Na pitný režim dohlíží pedagog.

V případě výskytu potravinové alergie u Vašeho dítěte je možné jídelníček po domluvě přizpůsobit individuálním potřebám.

Lesní klub je v programu Skutečně zdravá škola/školka – www.skutecnezdrava škola.cz

-zapojením do tohoto celostátního programu bychom rádi docílili zlepšení kvality stravování našich dětí, aby se jim podávalo jídlo chutné a zároveň zdravé, bez zbytečného přidávání cukru, konzervantů (glutamát apod.), a zároveň bychom ocenili, kdyby si děti z lesní školky odnesly základy zdravých stravovacích návyků, které je budou celý život doprovázet.

Důležité je také vhodnou formou zprostředkovat poznání, odkud suroviny na přípravu jídla pochází, jak se pěstují či vyrábí, což konkrétně u nás obnáší vysevání semen v období jara na školičkové záhony, sledování růstu sazenic a sklízení produktů usilovné pěstitelské práce, návštěva lokálních pěstitelů v bio produkci a chovatelů dobytka či drůbeže, kteří umožňují svým zvířatům žít plnohodnotný život (pobyt na pastvě, volný chov na podestýlce aj.).