Průvodci

DENISA SOCHORCOVÁ/KUPKOVÁ

K práci s dětmi se dostala v Junáku – českém skautu jako puberťačka a vydrželo jí to do dospělosti, kdy několik let vedla oddíl i tábory. Odnesla si odsud mj. vášeň pro přírodu, pohyb a mezilidské vztahy. K předškolním dětem se dostala na vysoké, pracovala brigádně v English School for Little People a později čtyři roky jako kmenová učitelka v MŠ Mateřídouška v Brně. Vystudovala psychologii a nakonec si udělala druhou maturitu z předškolní a mimoškolní pedagogiky. Stála za vznikem (nejen) skautského časopisu pro předškoláky Ben Já Mína.

Má ráda tvoření, umění a divadelní improvizaci. Je náplava, do jižních Čech přišla za mužem.

 

BARBORA ŽIŽKOVÁ

Jsem máma čtyř bezva dětí, lektorka přírodovědného muzea a organizátorka akcí pro děti na naší malé vísce. Mám ráda koně, kameny, cestování. Ráda jezdím na vodu, ale na vodu jako dřív – s laminátkou a kotlíkem. Vadí mi lež, davy lidí a hlavně otesávání dětí do stejnakých krychliček, aby se z nich stal jednoduše ovladatelný celek.Snažím se dětem dávat dostatek prostoru, podnětů, ale i hranice. Někdy mívám problém s dochvilností a také puritánský pořádek není mojí doménou. Děti provázím, protože mě baví vymýšlet hry a aktivity, tvořit a pobývat v přírodě.

 

JANA DUBOVSKÁ

Jsem od narození písecká, svoje dětství jsem strávila poblíž nebo v Piseckych horách, kde jsem k přírodě získala kladný vztah. Mám dva syny, díky který jsem si v mnohem rozšířila obzory v pohledu na svět. Kontaktní rodičovství a respektující přístup je mi ve výchově blízký. Pracovat s dětmi mi dělá radost, setkávám se s nimi při sportovních aktivitách.Při mateřské jsem si doplnila vzdělání pro učitelku MŠ, proto kombinace přírody a předškolní pedagogiky v podobně lesní školky se mi zdá, jako výborná kombinace.